Aktywny czerwiec. Lipiec i sierpień również!


Aktywny czerwiec. Lipiec i sierpień również!

Z lekkim opóźnieniem, ale jest. Kolejny wpis na naszym blogu. Zapracowani jesteśmy niezmiernie, więc nie na wszystko mamy czas… Na szczęście regularnie opisujemy naszą działalność na Facebooku (https://www.facebook.com/zamekniemodlin/).

Czerwiec

Czerwiec okazał się dla nas niezwykle intensywnym miesiącem, pełnym miłych niespodzianek. A i kolejne dwa miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie. Będzie chwila oddechu, ale potem znów łapiemy wiatr w żagle.

W ubiegłym miesiącu na zamku sporo się działo. Odwiedziło nas mnóstwo osób, odbyło się kilka pikników rodzinnych oraz szkolnych, m.in. spotkanie absolwentów dawnego gimnazjum oraz spotkanie, w ramach którego uczestnicy przebrali się w nasze stroje z epoki.

Zakończenie roku świętowało z nami także, i to w baśniowych klimatach! – jedno z lokalnych przedszkoli (a dokładniej Przedszkole numer 2 – pozdrawiamy!).

W czerwcu Zamek prezentował się także na targach turystycznych przygranicza w Nyskim Bastionie.

Za nami także Dni Niemodlina, w których mieliśmy okazję dość intensywnie partycypować. Było świetnie!

Lipiec i sierpień

Lipiec już trwa. Mamy za sobą kolejne spotkania z turystami oraz grupami dzieci i młodzieży, które w ramach wakacyjnych spotkań poznają nie tylko historię miasta i zamku, ale na własne oczy mogą się przekonać, jak wyglądało kiedyś życie w tego typu obiekcie. Niedawno, w trakcie jednej z wizyt pojawili się żołnierze regimentu pruskiego, który pokazali jak (i jak głośno) działa artyleria polowa.

Druga połowa miesiąca także będzie obfitować w tego typu spotkania. Chętnych, rzecz jasna, zapraszamy, dla wszystkich znajdzie się miejsce.

Sierpień również zapowiada się bardzo pracowity. Mamy zamiar zrealizować kilka ciekawych projektów. Trzymajcie kciuki, bo w planach jest m.in. Bal Rycerza i Białogłowy, na który zapraszamy wszystkich – najlepiej w strojach z epoki!

Do tego –zamkowy rajd rowerowy po Niemodlinie i najbliższej okolicy. Projekt i warsztaty: „wakacyjna dieta czyli odkuwanie kilogramów z pracownią kowalstwa artystycznego” (będzie się można nieco pomęczyć, ale efekty pracy mogą się zaskakujące!).

Zaprosimy też wszystkich na kolejne plenerowe gotowanie. Piec tandoori pewnie też się pojawi. A jak on, to i niemodliński karp!

W planach, jako stały element spotkań w sierpniu, mamy także nocne zwiedzanie zamku, plenery fotograficzne.  Już niebawem powinny się pojawić oficjalne informacje o terminach i zapisach.

 

 

regiment 13466246_989926844456927_5708909376515151796_n