Czas na Karpia!!!Obchody święta Karpia w Niemodlinie


Obchody Święta Karpia w regionie są już tradycją. Po raz pierwszy w tym roku Zamek Książęcy Niemodlin będzie scenerią dla tego Święta  już 19 listopada2016 na które serdecznie zapraszamy!

W tym roku połączone siły Lokalnej Grupy Rybackiej z Gospodarstwem Rybackim Lasów Państwowych w Niemodlinie, Ośrodkiem Kultury, Gminą Niemodlin i Zamkiem Książęcym w Niemodlinie zaowocowały wspólnym połączonym Świętem Karpia  w dniach 18-19 listopada 2016.

18 listopada 2016  odbędzie się Jesienna Konferencja Rybacka dotycząca nowych perspektyw dla tego sektora a także wręczenie nagród dla najmłodszych uczestników konkursu rysunkowego Karpik w Ośrodku Kultury. Najmłodsi będą mieli także okazję przenieść się do świata wodnego podczas oglądania bajki w sali kinowej Ośrodka Kultury.

W sobotę, 19 listopada 2016, w godzinach 11-15 zapraszamy na Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego, które organizujemy na Zamku w Niemodlinie. W programie wiele atrakcji, dotyczących oczywiście karpia.

Na dziedzińcu Zamkowym  Karpia Niemodlińskiego w różnych odsłonach kulinarnych będzie przygotowywał Jan Kuroń- mistrz patelni i wykwintnych smaków  tym razem w odsłonie plenerowej!

Nie zabraknie innych atrakcji jak pokazy kowalstwa artystycznego, ceramiki, snycerstwa, pokazy rękodzieła, animacje dla dzieci z karpiem w roli głównej.

Będą lokalne przysmaki jak karp wędzony, zupa rybna, lokalne miody, herbaty, nalewki.

Uczestnicy Polsko- Czeskiego Konkursu Kulinarnego  zaprezentują swoje potrawy, oczywiście z karpia, które będą oceniane przez wysmakowane Jury 🙂

Miłośników legend, historii, architektury zapraszamy na Zwiedzanie Książęcego Zamku z przewodnikiem. ( opcja dodatkowo płatna).

W tym dniu wejścia na Zamek o pełnych godzinach: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00. W programie zwiedzania nie zabraknie historii o początkach hodowli Karpia Książęcego na ziemiach niemodlińskich, legendy o św. Antonim z Padwy( nasz strażnik mostu zamkowego) i jego słynnym kazaniu do ryb.

Bilety do nabycia w kasie Zamku. Rezerwacje: tel.+48/608 090 840

Natomiast o godz.11:00 i 14:00 zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem po Niemodlinie. W programie wycieczki:

*zwiedzanie Zamku Książęcego w Niemodlinie

* spacer wzdłuż murów miejskich, historia bram miejskich, młyn zamkowy, wizyta w gospodarstwie rybackim, układ urbanistyczny miasta- Rynek -słynna ulicówka niemodlińska, zabytkowe kamienice, Kościół NMP z XIV w., legendy niemodlińskie o cudzie nad Ścinawą, o orszaku św. Urszuli, niemodlińskim tunelu

Czas trwania wycieczki 2 godz, cena 20 zł/ulg10 zł, ilość miejsc ograniczona, wymagana rezerwacja tel. 608090840, bilety do nabycia w kasie Zamku.

 

Po południu, o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury odbędzie się  Gala wręczenia nagród w Międzynarodowym Konkursie Rysunku Satyrycznego KARPIK, występ kabaretu Jurki ( bilety do nabycia w Ośrodku Kultury)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! Czas na Karpia w Niemodlinie!

plakat_6_Swieto_Karpia