Danielowa Moc Przywoływania- konkurs na imiona dla Zamkowych Danieli


Stado danieli zamieszkujące teren Zamku Książęcego w Niemodlinie, w lipcu tego roku, powiększyło się o dwa osobniki. Dziś nasze podlotki, pod czujnym okiem samic, „buszują” po całym parku przyciągając uwagę zwiedzających. Grupa naszych dziewięciu danieli jest stadem bezimiennym i teraz chcemy zmienić tą sytuację – nadając każdemu odpowiednie dla niego imię.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie „Danielowa moc przywoływania”!
Zasady Konkursu:
* Konkurs polega na zaproponowaniu imion dla danieli – mieszkańców parku Zamku Książęcego Niemodlin.
* Proponowane imiona zaczynać się muszą na litery „D” jak Daniel, „Z” jak Zamek, „K” jak Książęcy, „N” jak Niemodlin oraz „A” jak nazwa firmy A&A należącej do właścicieli zamku.
* Proponowane imiona powinny być przemyślane oraz kulturalne, nie mogą obrażać wyznań religijnych czy poglądów politycznych. Imiona wkraczające w te strefy będą dyskwalifikowane.
* Proponowane imiona nie mogą się powtarzać.
* Proponowane imiona dla danieli należy umieszczać pod postem opisującym poszczególnego Daniela.
* Posty od dnia 14.11.2020r (piątek) do dnia 22.11.2020r (sobota) będą publikowane na stronie Facebook w wydarzeniu konkursu „Danielowa moc przywoływania
* Imiona proponować będzie można do 30.11.2020r. Następnie 01.12.2020r. zostaną utworzone ankiety z zaproponowanymi imionami dla danieli. Głosowanie w ankietach będzie trwało do 05.12.2020r., dzień później ( czyli 6.12) zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

ANKIETA GŁOSUJ TUTAJ :
* Nagrody :
Dziewięciu osobom, których pomysły na imiona zwyciężą w plebiscycie zostaną przyznane upominki rzeczowe, tytuł patrona zwierzyny parkowej, oraz nagrody do wyboru:
• „Ekstremalne zwiedzanie zamku z jedną, dwoma lub trzema osobami towarzyszącymi”
• Możliwość zorganizowania, z własnym fotografem, stylizowanej – całodziennej sesji zdjęciowej w Zamku Książęcym Niemodlin
• „Degustacja potraw z karpia w zamkowej winiarni”

REGULAMIN KONKURSU

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

OSOBNIK nr 1 🦌⤵️⤵️⤵️1. Samiec – „przywódca stada, samiec alfa”Ten rogacz przyciąga spojrzenia wszystkich, zamkowych gości, dumnie spacerując po książęcym parku, pilnując stada oraz swoich włości. Chętnie pozuje do zdjęć ustawiając się na zamkowym tarasie. Jednak każdego dnia musi mieć się na baczności, gdyż tuż za rogiem na jego pozycję w stadzie czyha samiec beta.

OSOBNIK nr 2 🦌⤵️⤵️⤵️ 2. Samiec – „kiedyś to wszystko było moje, aktualny samiec beta”Samiec beta, który niedawno przegrał batalię o przywództwo w stadzie nie stracił swojego dostojeństwa. Dziś wymuszone na nim zostało trzymanie się na uboczu, jednak nie przeszkadza mu to w zaczepkach samic i przypominaniu o sobie swojemu rywalowi. Nie gardzi jedzeniem – chętnie przyjmuje danielowe smakołyki, w każdej ilości

OSOBNICZKA nr 3 🦌⤵️⤵️⤵️Samica – „najmniejsza w stadzie”Mimo iż najmniejsza w stadzie to pełna wdzięku. Łania ta zawsze stoi z boku, sama nie podejmuje ryzyka – podąża za stadem, bacznie się go pilnując. Często zaczepia swoje współtowarzyszki podgryzając je po nogach. Może tak właśnie zwraca na siebie uwagę?

OSOBNICZKA nr 4 🦌⤵️⤵️⤵️ Samica – „uciekinierka”Dla tej łani nie istnieją żadne przeszkody. Dwumetrowy płot czy pastuch nie przeszkodzą samicy w wydostaniu się na wolność. Jeżeli „nachodzi” ją chęć swobodnego spaceru po parku, lesie czy okolicznych drogach zawsze znajdzie na to sposób. Najskoczniejsza z samic, po zrealizowaniu swojej przechadzki zawsze grzecznie wraca w porze karmienia

OSOBNICZKA nr 5 🦌⤵️⤵️⤵️ Samica – „poczochraj za uszkiem”Pierwsza przy ręce karmiącego, pierwsza reaguje na wołanie, na znaną postać i dźwięki sypanego owsa. Wszędzie jej pełno, gdy tylko coś się dzieje jako pierwsza jest w centrum wydarzeń, najodważniejsza w stadzie. Chętna nastawić ucho i szyję do drapania przez człowieka, lubi być głaskana. Gdy przychodzi pora zamknięcia obiektu przychodzi powiedzieć ”Do zobaczenia”.

OSOBNICZKA nr 6 🦌⤵️⤵️⤵️ Samica – „opiekunka”To pod jej czujnym okiem zazwyczaj przebywają najmłodsze osobniki stada, jej pilnują z nią przychodzą do paśnika. Łania ta nie wejdzie do zagrody jeżeli nie znajdują się tam już młode, najpierw zacznie ich szukać a na końcu przyprowadzi żeby całe stado było razem.

OSOBNICZKA nr 7 🦌⤵️⤵️⤵️Samica – „chciałabym ale jednak się boję, postoję na czatach”Łania, która zawsze jest ostatnia. Samica bardzo nieufna. Zanim podejmie decyzje najpierw wszystko dokładnie przeanalizuje. To ona bacznie obserwuje okolicę kiedy stado zadowala swoje żołądki. W nowy rejon, nowe miejsce wejdzie dopiero po długich prośbach i wyczekiwaniu.

📌📌📌Młody narybek zamkowego parku🦌🏰OSOBNIK nr 8 🦌⤵️⤵️⤵️ Młody – „ciekawski” Odważny i ciekawski, krąży dookoła odkrywając nieznane. Choć młody i jeszcze bardzo płochliwy to wróżymy mu sławę w zamkowym parku. Coraz częściej pozostawia matkę dla psot czy jedzenia u boku naszej najodważniejszej samicy. Może tą chęć zdobycia świata wyssał z mlekiem matki?

📌📌📌Dziś już ostatni z naszych danieli zamkowych. Młody narybek zamkowego parku🦌🏰, od lata z nami.OSOBNIK nr 9 🦌⤵️⤵️⤵️ Młody – „z dystansem” Kandydat numer dziewięć do nadania imienia to młody samiec pozostający w cieniu brata. Przy boku samicy pilnuje się stada, bojaźliwy – woli trzymać się z boku niż odkrywać otaczający go świat.

ZAMKOWE STADO:🦌🦌🦌⤵️⤵️⤵️⤵️⤵️⤵️⤵️⤵️⤵️