Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie światów- wernisaż wystawy ikon

Listopad 25, 2018 @ 3:00 pm - 6:00 pm

wstep wolny

„Spotkanie światów”

Niemodlin położony pomiędzy wschodem a zachodem, na łączącym różne kultury i narodowości Śląska. To miejsce gdzie również dzisiaj tradycja tych ziem styka się z nowymi obyczajami ludzi przybyłych tutaj po wojnie z dawnych kresów wschodnich. Gdzie, jeśli nie w Niemodlinie można zaprezentować niezwykłą kolekcję ikon?

Rosnący wciąż zbiór, będący w posiadaniu Fundacji na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313 liczy obecnie ponad sto ikon. Dzieła te pochodzą z Rosji, Grecji i Bałkanów oraz datowane są na XVIII, XIX i XX wiek. W zbiorze możemy znaleźć też i XVII-wieczne „perełki”.

Na wystawie prezentujemy 22 ikony. Docelowo w Zamku Książęcym w Niemodlinie znajdzie się miejsce dla całości tego bogatego zbioru. Należy podkreślić, że jest ona jedyną tego typu udostępnioną kolekcją w regionie.Ikony to obrazy sakralne przedstawiające świętych, sceny z ich życia czy biblijne charakterystycznych dla chrześcijańskich Kościołów wschodnich. Wizerunek ten jest uosobieniem świętego oraz pośredniczy w modlitwie.

Plakat ZAMEK listopad IKONY-1

Szczegóły

Data:
Listopad 25, 2018
Czas:
3:00 pm - 6:00 pm
Koszt:
wstep wolny

Organizator

Zamek Niemodlin

Miejsce

ZAMEK NIEMODLIN
Rynek 55,
49-100 NIEMODLIN, OPOLSKIE 49-100
+ Google Map
Telefon:
608090840
Strona internetowa:
zamekniemodlin.pl