Idą zmiany! Nie tylko majowe…


Można już zwiedzać! Zapraszamy!

Po kilku miesiącach przerwy otworzyliśmy zamkowe wrota, a od ponad dwóch tygodni udostępniamy obiekt dla zwiedzających. Byli już pierwsi goście (a właściwie pierwszych kilkuset gości), nie tylko z Polski, ale i dalekiej Kanady! Były sesje ślubne, spotkanie herbaciane, kiermasz… a to dopiero początek maja!

Co tam u nas?

Przede wszystkim można zwiedzać Zamek. Jeszcze z asystą przewodnika, bo remontujemy kolejne części gmachu, a lada chwila rusza remont dachu, ale wnętrza zdążyły już zachwycić znaczną część naszych gości.

W przestronnych, dobrze oświetlonych komnatach odbyły się już nawet sesje fotograficzne młodych par. Jak tylko wybiorą najlepsze z najlepszych kadrów, obiecali nam kilka z nich podesłać. Będziemy się chwali wszem i wobec!

Za nami także pierwsze majowe imprezy. W trakcie długiego weekendu zaprosiliśmy naszych gości na „spotkanie herbaciane” z legendą cioteczki Elżbiety w tle. Nasza cioteczka oprowadzała zwiedzających po Zamku, a po zamkowych spacerach odbyło się wspólne przygotowanie cudnych, nietuzinkowych naparów.  I to… w plenerze, zorganizowanym na dziedzińcu zamkowym, w cieniu wiekowych drzew.

Były samowary, ognisko, ciastka owsiane pieczone na grillu. W działaniach wsparli nas lokalni dostawcy i producenci zdrowej żywności: soków, owoców, miodów i nalewek. W sam raz do smacznej, liściastej herbaty.

Kolejną atrakcją „herbacianą” była możliwość zapoznania się z historią ceramiki herbacianej. Dzięki uprzejmości Pana Richarda Wittke z Tułowic mieliśmy możliwość zaprezentowania ciekawego serwisu Blau China – wykonywanego w fabryce Tillowitz-Tułowice na początku ubiegłego wieku.

Remont dachu tuż tuż!

Dzięki otrzymanej kilka miesięcy temu dotacji w najbliższych tygodniach ruszą prace związane z przebudową dachu. Wymienione zostanie m.in. 4000 m2 powierzchni dachu. Zamówiliśmy w tym celu specjalną dachówkę historyczną. Nie da się ukryć, że będzie to niezwykle delikatne i wymagające przedsięwzięcie, ale nie powinno mieć wpływu na możliwość zwiedzania obiektu. Tego sezonu nie mamy zamiaru odpuścić.

Remontem dachu zajmie się firma Castellum z Wrocławia, specjalizująca się w działaniach przy renowacji obiektów zabytkowych.

Jeszcze więcej dobrości!

Przygotowujemy dla zwiedzających kolejne atrakcje. Powstaną pracownie warsztatowe, w których odbywać się będą m.in. kursy ceramiki, wikliniarstwa, a nawet kowalstwa artystycznego. Szykujemy się też powoli na Dni Niemodlina, które odbędą się 11- 12 czerwca. Gorąco zapraszamy!!

Kiedy można zwiedzać?

Godzimy zwiedzania są takie jak w ubiegłym sezonie, tj. od godziny 10 do 16, sześć dni w tygodniu, z wyłączeniem poniedziałku. Wejście na teren obiektu odbywać się może w chwili obecnej tylko pod czujnym okiem przewodników, dlatego konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny. Wszystkie potrzebne informacje znajdą Państwo na naszej stronie: niemodlinzamek.pl

 

Z pozdrowieniem

Drużyna Zamku Niemodlin