„Laur umiejętności i kompetencji”


Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji 2018- w kategorii Pro Publico Bono dla prezes Fundacji Zamek Niemodlin– Joanny Kardasińskiej.

Laury Umiejętności i Kompetencji to nagroda mająca ogólnopolski a nawet europejski wymiar pomimo swoich regionalnych korzeni.Platynowe, złote i srebrne „Laury Umiejętności i Kompetencji” już po raz 28. trafiły do samorządowców, przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu. Nagrody przyznaje Opolska Izba Gospodarcza. Finał tegorocznej edycji odbył się w Filharmonii Opolskiej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka, Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

Podczas gali, na której laurami wyróżniono kilkudziesięciu przedsiębiorców, samorządowców, ludzi nauki, kultury, sportu, administracji i działaczy społecznych czy sportowych, nie zabrakło też innych odniesień do ostatnich wydarzeń w Polsce. Uczestnicy gali uczcili minutą ciszy pamięć zamordowanego kilka dni temu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – Zło dobrem zwyciężaj.Ta ewangelicka prawda jest i będzie ponadczasowa- mówił prof. Marian Zembala, profesor nauk medycznych, kardiochirurg, laureat nagrody specjalnej”Opolski Orzeł Księcia Jana Dobrego” .

– Życzę wszystkim dużo siły i zdrowia do czynienia dobra. Życzę, byśmy mieli siłę być wyprostowani wtedy, gdy walczymy o prawdę, honor i godność. Ale też byśmy mięli siłę pochylić się nad człowiekiem, który wymaga pomocy i wsparcia. Bo tylko wspólna siła czynienia dobra może pokonać zło – mówił też marszałek Województwo Opolskie Andrzej Buła.

– Laur Umiejętności i Kompetencji to jedna z najbardziej prestiżowych nagród, jakie mogą trafić w ręce menadżera. Po pierwsze ze względu na znakomite grono osób, które tę nagrodę przyznaje. Po drugie ze względu na jej wieloletnie tradycje i tych, którzy już są jej laureatami – mówił Roland Wrzeciono. – Wszystkim, którzy odebrali dziś Laury Umiejętności i Kompetencji życzę nie tylko dalszych sukcesów w pracy, nowatorskich pomysłów i osiągania stawianych sobie celów, ale też tego, by umieli i zechcieli czerpać z doświadczenia i wiedzy wielu dotychczas nagrodzonych tymi wyróżnieniami.

– Jestem bardzo zaszczycona, wzruszona a nade wszystko ogromnie wyróżniona tą nagrodą. To wielki prestiż dla Fundacji, że działania na rzecz rewitalizacji Zamku Niemodlin, zachowanie dziedzictwa kulturowego ziemi niemodlińskiej zostały dostrzeżone i docenione przez Kapitułę. Dziękuję ogromnie Donatorom Fundacji, Przyjaciołom i Sympatykom Zamku a nade wszystko całej naszej Drużynie Zamkowej za wspólną pracę, bez niej nie byłoby tej nagrody, to Laur dla całego zespołu!- mówiła Joanna Kardasińska- prezes Fundacji Zamek Niemodlin

Wyróżnienie Laurami Umiejętności i Kompetencji stało się już tradycją , która na trwale wpisała się w Opolską rzeczywistość.

Transmisja z gali dostępna : transmisja TVP3Opole

laur2 laur3 laur4

nagrodaLaur1