Opolski Szlak Zamki i Pałace


Opolski Szlak Zamki i Pałace to projekt Fundacji mający na celu popularyzację obiektów zabytkowych na terenie województwa Opolskiego, które prowadzą czynna działalność turystyczną i są dostępne dla odwiedzających .

Inicjatywa skupia na szlaku 19 obiektów zabudowy rezydencjonalnej ( w chwili obecnej), które świadczą usługi turystyczne dla odwiedzających nasz region. To inicjatywa otwarta, do której mogą przystąpić obiekty zabytkowe będące dostępnymi poprzez różnego rodzaju usługi dla turystów.

Na Opolskim szlaku można zwiedzać zamki, pałace dwory, rozkoszować się znakomitą kuchnią, korzystać z bazy noclegowej, zabiegów spa, atrakcji turystycznych jakie w swojej ofercie posiada każdy z obiektów.

W ramach projektu( v.3) opracowany został i wydany folder promujący obiekty historyczna pełniące funkcje turystyczne w województwie. ” Opolski szlak Zamki i Pałace ”. Projekt jest kontynuacją poprzednich działań/edycji Fundacji skupiającej obiekty historyczne: zamki, pałace, dwory posiadające w swojej ofercie usługi turystyczne.

Projekt rozrasta się i do obecnej edycji doszły kolejne obiekty, zainteresowane wspólna promocją szlaku. W ramach obecnej edycji zostało zaprezentowanych 19 obiektów z kategorii: Zamki i Pałace Opolszczyzny, obiektów czynnych, generujących ruch turystyczny.

Są to następujące podmioty ( w porządku alfabetycznym):

Zamek w Bożejowie

Zamek Piastów Śląskich w Brzegu

Zamek w Dąbrowie Niemodlińskiej

Zamek w Głogówku

Pałac Jakubus

Zamek Moszna

Zamek Książęcy w Niemodlinie 1313

Pałac Biskupi w Nysie

Wieża Piastowska w Opolu

Zamek Górny w Opolu

Zamek w Otmuchowie

Pałac Pawłowice

Pałac w Piotrowicach Nyskich

Wieża Woka w Prudniku

Zamek w Rogowie Opolskim

Pałac Sulisław

Pałac w Tułowicach

Pałac Większyce

Pałac w Wysokiej

Folder do pobrania znajduje się tutaj: Opolski Szlak Zamki i Pałace_v 3

Folder wersja audio: do odsłuchania

************

Do pobrania:

Folder Opolski Szlak Zamki i Pałace v_3

Folder Opolski Szlak Zamki i Pałace v_2

Folder Opolski Szlak Zamki i Pałace v_1