Światowy Dzień Turystyki


Światowy Dzień Turystyki, który przypada na 27 września ustanowiony został przez Światową Organizację Turystyczną w 1979 roku. Pierwsze uroczystości święta turystyki odbyły się w 1980 roku a hasłem przewodnim wydarzeń na całym świecie były słowa ”Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia.”, i choć minęło już 41 lat od pierwszych obchodów a co roku myśl przewodnia dotyka innych płaszczyzn turystycznych, to fundamentem jest dziedzictwo.

Zamek Niemodlin ulokowany na styku szlaków, jako dziedzictwo kulturowe, promuje opolską turystykę ramię w ramię z zamkami regionu. Obszar opolski swoim bogatym wachlarzem atrakcji turystycznych (np. Muzeum Wsi Opolskiej, Zamek Moszna, JuraPark Krasiejów) przyciąga turystów, przez co ruch turystyczny w województwie jest duży, a każde obchody Światowego Dnia Turystyki spełniają swoje podstawowe założenia.

Celem dni turystyki jest uświadomienie lub podniesienie świadomości turysty na temat roli jaką odgrywa turystyka we współczesnym świecie, nie tylko w strefie gospodarczej i politycznej ale przede wszystkim w aspekcie kulturowym i społeczności międzynarodowej. Zadaniem obchodów jest pokazanie wpływu turystyki na wartości całego świata, ich zmiana, rozpowszechnienie i zakorzenienie. 

Z okazji tego Święta zapraszamy na wydarzenia w dniu 25 września 2021koncert muzyki świata oraz 26 września 2021 na piknik turystyczny.