Święto Karpia


Tradycje „karpiowe” na ziemi niemodlińskiej sięgają już XVI w. Hodowla tej ryby stanowiła jedno ze źródeł utrzymania dóbr zamkowych. Do dzisiaj te tradycje są kultywowane przez Państwowe Gospodarstwo Rybackie i inne małe gospodarstwa.

W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy obchody Święta Karpia na naszym Zamku, jednak na opolszczyźnie to już 7 edycja tego święta. Dzięki silnej współpracy z  Rybacką Lokalną Grupą Działania wracamy do tych dawnych karpiowych tradycji, w tym roku także w podwojach Zamku Niemodlin.

Tegoroczne  Obchody Święto Karpia rozpoczynamy już 6 października i potrwają aż do 18 listopada.Na dobry początek nastąpi otwarcie muralu z karpiem w roli głównej przy niemodlińskim Ośrodku Kultury

SwietoKarpia_2017

W dniu 7 października w godzinach 11:00-18:00  Świętujemy na Zamku w Niemodlinie.

Wśród atrakcji planujemy:

– pokazy i warsztaty kulinarne przeprowadzone przez Beatę Śniechowską, zwyciężczynię 2 edycji programu Masterchef. Zachęcamy do odwiedzenia strony Beaty, gdzie oprócz wielu ciekawych przepisów kulinarnych możecie się dowiedzieć o jej interesującej historii z gotowaniem,

– pokaz wędkarstwa rzutowego przeprowadzony przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu,

– warsztaty ceramiczne dla dzieci

– występy dzieci ze Studia Piosenki z Ośrodka Kultury w Niemodlinie,

– konkurs z wiedzy o rybactwie z nagrodami

– sprzedaż karpia w promocyjnej cenie, w Gospodarstwie Rybackim Lasów Państwowych w Niemodlinie (sklep Gospodarstwa przy ul. Zamkowej w Niemodlinie)

Program_Święto Karpia

 

SwietoKarpia_2017 Zaproszenie-Wojewódzkie Święto Karpia Regulamin_imprezy_plenerowej_Swieto_Karpia