Wrzesień na Zamku..


Za nami aktywny turystycznie sierpień dobiega końca. Odwiedziło nas kilkaset osób, przybyło fanów w mediach społecznościowych, odbył się plener fotograficzny, pikniki oraz, creme de la creme, remont dachu trwa w najlepsze. Co nasz czeka we wrześniu? Odpowiedź jest prosta… jeszcze więcej wrażeń. Na zamku, w niemal każdy weekend będzie się działo coś ciekawego.

3 września, podobnie jak wiele innych instytucji w całym kraju i my zapraszamy na Narodowe Czytanie. Razem z Biblioteką Miejską i włodarzami Niemodlina wspólnie odczytamy  Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. Impreza pod nazwą „Quo Vadis – dokąd zmierzamy?” rozpocznie się o godzinie 12.30. Zwiedzanie z przewodnikiem o 12.00, 13.15, 15.00 a na dziedzińcu zamkowym pyszny niemodliński karp z kuchni polowej.

Zapraszamy wszystkich do udziału!

Tydzień później, 10 września, odbywają się u nas  Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego. Będzie zwiedzanie zamku, warsztaty, niewielki kiermasz, strefa gastronomiczna… Szczegóły – w najbliższych dniach.

23-25 września to akcja „Polska za pół ceny” – którą realizujemy wspólnie z Ministerstwem Kultury i POTem. Będzie można zwiedzić zamek, a za wejściówki zapłacić ze sporą zniżką. Zapraszamy na godzinną trasę, która obejmować będzie: Most i fosę, unikatowe rzeźby parkowe, zabytkowy średniowieczny dziedziniec, przyziemię,  salę balową, kaplicę (odnowioną!) i park zamkowy, którym powitają wszystkich nasze niemodlińskie pawie. Będzie sporo informacji o historii zamku, miasta i całego regionu. Kilka informacji możecie już przeczytać na naszej stronie, w zakładce „Historia”.

Piątek 23.09.2016 : godz. 17:00

Sobota 24.09.2016 : godz. 10:00, 12:00, 13:15,16:00

Niedziela 25.09.2016 : godz. 10:00, 12:00, 13:15, 16:00

Ilość miejsc: maksymalnie 35 osób na każdą godzinę zwiedzania (a więc łącznie zmieści się ok 300 osób!)

Ceny biletów promocyjnych: bilet  normalny 7 zł, ulg 5 zł, rodzinny 15 zł

Czekają nas we wrześniu również zielone szkoły i liczne wycieczki zapoznawcze, więc ruch na zamku będzie spory.

Rusza także nasz nowy projekt  „Zamkowy Cech Ginących Zawodów”. Będą to specjalnie przygotowane kursy, na których będziemy prowadzić warsztaty ceramiczne,  a także projekty z zakresu kowalstwa artystycznego i snycerstwa. Zapisy ruszą od 3 września. Obowiązuje limit miejsc (choć jest ich sporo!). Efekty działań artystycznych, które będą wynikiem zajęć warsztatowych chętnie pokażemy później naszym zwiedzającym i internautom. Przygotujcie się na obecność fotografa i galerię internetową.

30 września zaprosimy wszystkich na unikatową wystawę prac sitodruku artystycznego i użytkowego. Już teraz możemy zdradzić, że będzie na co popatrzeć. Szczegóły wkrótce!

Przypominamy również, że ze względu na to, iż trwa remont dachu, zwiedzanie zamku możliwe jest jedynie pod opieką naszych przewodników lub upoważnionych pracowników.

Wszystkie aktualności dostępne są nie tylko na naszej stronie internetowej, ale także profilu facebook’owym: facebook.com/zamekniemodlin/

Z pozdrowieniami,

Drużyna Zamku Niemodlin

Zamek Niemodlin

Niemodlin, Rynek 55

http://niemodlinzamek.pl/

https://www.facebook.com/zamekniemodlin