Zamek Niemodlin w Top 10 na 2018 rok!


 

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Narodowego Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej TOP 10 atrakcji turystycznych na 2018 rok.

https://www.polska.travel/pl/nasze-propozycje/nasze-top-10-atrakcji-turystycznych-w-polsce-na-2018

To naturalna konsekwencja wygranych w dwóch kolejnych internetowych konkursach organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną, w których Zamek w Niemodlinie odniósł dwa spektakularne zwycięstwa. W listopadzie minionego roku został uznany w głosowaniu internautów za najlepszy produkt turystyczny w Polsce, a we wrześniu zajął pierwsze miejsce w głosowaniu internetowym TOP 5 najpiękniejsze polskie zamki i pałace.

 

Za co turyści kochają Zamek w Niemodlinie?

 

Można go zwiedzać od niespełna trzech lat, od kiedy przeszedł w ręce nowych właścicieli (obecnie zarządza nim Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313). Od lat niszczał , ostatnich kilkanaście był zamknięty nie tylko dla turystyki, ale nawet dla mieszkańców niewielkiego podopolskiego miasteczka Niemodlin, którego jest centralną częścią i największą atrakcją. Wygrana w zeszłorocznym konkursie ogłoszony przez POT ponownie połączył lokalną społeczność z zamkiem.