Zapraszamy na konkurs plastyczny!


POBIERZ PDF

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „Duch dawnych czasów”

Pragniemy ukazać nasz malowniczy zamek jako ciekawy zakątek regionu opolskiego, który warto odwiedzić i uwiecznić na płótnie lub papierze. Mamy nadzieję, że wspólnie z Państwem uda nam się ten cel zrealizować i dać początek nowej inicjatywie artystycznej w mieście.

Konkurs ma także na celu propagowanie wiedzy historycznej o Niemodlinie i okolicach, promocję sztuk plastycznych oraz zdolności artystycznych uczestników i laureatów. Są już pierwsze zgłoszenia!

Obowiązują dwie kategorie wiekowe: dzieci do lat 15 oraz pozostali uczestnicy. Dozwolone są wszelkie techniki: m.in. ołówek, kredka, pastele, obraz olejny, akwarela, akryl, wyklejanka, etc.

Prace można wykonać wcześniej w domu lub podczas pleneru na zamku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, między innymi tablet graficzny.

Finał konkursu odbędzie się w sobotę 24.10.2015. Około godziny 10:00 nastąpi oficjalne powitanie wszystkich uczestników oraz bezpłatne oprowadzanie po zamku. O godzinie 11:00 rozpocznie się plener. Gotowe prace należy do godziny 16:00 przekazać na ręce organizatora konkursu. Potem zapraszamy na wspólne ognisko, podczas którego nastąpi także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom.

Po zakończeniu konkursu wszystkie prace konkursowe będą eksponowane na wystawie we wnętrzach Zamku Niemodlin. Ponadto wyróżnione prace zostaną opublikowane na oficjalnej stronie internetowej Zamku Niemodlin (www.niemodlinzamek.pl), a także na naszych profilach społecznościowych.

Regulamin imprezy, opis nagród oraz pozostałe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.niemodlinzamek.pl/konkurs