Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Operetka na wynos! na Zamku w Niemodlinie

3 października, 2021 @ 7:00 pm - 8:00 pm

wolny

OPERETKA na WYNOS!                                               

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na koncert operetkowy, które odbędą się na Zamku w Niemodlinie, w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków (Liza Wesołowska, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski) oraz tancerzy baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i inni! Nie zabraknie licznych anegdot związanych z lekką odmianą opery w wydaniu prowadzącego Macieja Michałkowskiego. „Operetka na WYNOS!” na Opolszczyźnie będzie jednocześnie wielkim finałem wydarzeń, które od wiosny odbywają się w całej Polsce.

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc tel: 536 800 250, koncert plenerowy, w przypadku niepogody koncert odbędzie się  Kaplicy ( dekonsekrowana).

W programach koncertów nie zabraknie największych szlagierów z operetek „Księżniczka Czardasza”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Baron Cygański” i innych, a także czardaszy, walców i foxtrottów.

Dla dzieci uczestniczących w wydarzeniu będą wręczane kolorowanki „Pokoloruj operetkę” wraz
z ciekawostkami, rebusami, krzyżówką i wykreślanką. Gorąco zachęcamy do przesyłania prac dzieci, abyśmy stworzyli wielką galerię zdjęć. Autorzy kolorowanek, które zbiorą najwięcej polubień na profilu Facebook Stowarzyszenia otrzymają wyjątkowe nagrody niespodzianki!

Wydarzenia odbywają się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii w Polsce. Prosimy o stosowanie się do komunikatów emitowanych przed koncertami.


W RAZIE NIEPOGODY KONCERTY ZOSTANĄ PRZENIESIONE DO WNĘTRZ LOKALNYCH INSTYTUCJI KULTURY.

Zadanie współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego

STOWARZYSZENIE OPERETKA WROCŁAWSKA

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zostało założone w roku 65-lecia sztuki operetkowej we Wrocławiu. W swoich działaniach skupia się na krzewieniu tego gatunku muzycznego, poprzez organizację oryginalnych i niestandardowych koncertów, spektakli, recitali i widowisk.
Ze względu na obserwowany zanik tej dziedziny sztuki muzycznej, postawiliśmy sobie za cel przypomnienie najważniejszych dzieł operetkowych polskich i zagranicznych kompozytorów
w atrakcyjnej wokalnie i instrumentalnej formie wyrazu. Założyciele stowarzyszenia to uznani
w środowisku artystycznym działacze, animatorzy kultury i artyści z powodzeniem realizujący wiele projektów artystycznych skupiających się na gatunku operetkowym. Dlatego też działalność organizacji czerpie z ich dokonań i doświadczenia na polu krzewienia sztuki wysokiej oraz organizacji wydarzeń na najwyższym poziomie. Cele regulaminowe Stowarzyszenia Operetka Wrocławska zakładają odbudowę tradycji tego gatunku muzyki na terenie całej Polski.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu pn. „Operetka na WYNOS!”. Wydarzenie to w dobie pandemii cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi bezpieczną możliwość oglądania i słuchania koncertów ze swoich okien i balkonów. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach w: Słupsku, Darłowie, Jarosławcu, Brzegu Dolnym, Pile, Opolu, Legionowie, Brześciu Kujawskim, Żorach, Oświęcimiu, Raciborzu, Ciechocinku, Środzie Wielkopolskiej, Wałbrzychu oraz na terenie powiatów kamiennogórskiego, wrocławskiego, krakowskiego, kępińskiego, złotowskiego i ostrołęckiego.

Szczegóły

Data:
3 października, 2021
Czas:
7:00 pm - 8:00 pm
Koszt:
wolny

Miejsce

ZAMEK NIEMODLIN
Rynek 55,
49-100 NIEMODLIN, OPOLSKIE 49-100
+ Google Map
Telefon:
608090840
Strona internetowa:
zamekniemodlin.pl