Niemodliński Kamień Mocy

 NIEMODLIŃSKI KAMIEŃ MOCY

 – „Na przestronnej polanie otoczonej starymi dębami, ujrzała duży kamień. Kamień, rozkazała sobie, zapamiętaj ten kamień, on jest ważny. […] Byli tylko oni. Na polanie przy wielkim kamieniu.

Byli z sobą, jakby świat miał się skończyć następnego dnia. Kochali się, płacząc i śmiejąc się na przemian, szepcząc do siebie, przytulając się. Zapomnieli o przeszłości, nie myśleli o tym, co miało nadejść. Byli

tylko oni. Na polanie, przy wielkim kamieniu. Tylko dla siebie: córka wilczycy – strażniczka – wiedźma Ragana i Mieszko – książę Polan, Król Północy, ten, który dla swojego ludu miał rozpocząć nową epokę.

Żywa wśród mieszkańców Niemodlina jest historia zamkowego  tunelu z kamieniem o magicznej sile. Przy wlocie do tunelu w południowej ścianie wtulony do murów, znajduje się kamień,

Według dawnych legend miejsce to wypłenione było ogromną siłą i energią.

Niemodliński kamień mocy wspomina Pani Ewa Kassala ( „Czas Bogini”). W swojej książce przedstawia Mieszka, jeszcze przed przyjęciem chrztu, który spotyka swoją ukochaną Raganę, na polanie gdzie jest źródło i wielkim kamień, a oni tam „przenikali się wzajemnie”– w miejscu gdzie później stanął Zamek Niemodlin, a dziś kamień wyłania się z jednej z piwnicznych ścian. Niemodliński kamień, czakram ukryty wśród murów zamku ma ogromną energię, którą zaprezentowały badania radiestezyjne. I choć jest  to wiedza, którą zgłębiamy wierzymy, że moc kamienia chroni i daje siłę stojącemu na nim zamkowi oraz osobom tu przebywającym.

Obecnie „kamień mocy” dumnie prezentuje się przy wejściu do lochów na Zamku Książęcym w Niemodlinie. Historię ma piękną i koniecznie trzeba sprawdzić czy aby nadal posiada swoją siłę i moc. Zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem.