WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO


W sobotę 24.10.2015 na niemodlińskim zamku odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Duch dawnych czasów”. Prace można było wykonać w domu lub podczas pleneru odbywającego się na zamku. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci z Niemodlina i okolic, jak i starszych uczestników, w tym studentów Akademii Sztuk Pięknych. Powstało aż kilkadziesiąt dzieł, które wkrótce ozdobią zamkowe wnętrza i staną się dodatkową atrakcją dla zwiedzających.

Podczas sobotniego finału konkursu wszyscy uczestnicy i zgromadzeni goście zaproszeni zostali do wspólnego zwiedzania zamku z przewodnikiem, w trakcie którego można było zapoznać się z burzliwą historią zabytku. Najwięcej emocji wzbudziła niedawno urządzona izba tortur. To tam zrobiono najwięcej zdjęć w maskach czy z dostępnymi rekwizytami.

Po dokładnym zapoznaniu się z architekturą zamku cześć uczestników udała się na poszukiwanie inspiracji do stworzenia konkursowego dzieła. Z kolei osoby, które wykonały swoje prace w domu, mogły przysiąść przy ognisku i upiec sobie kiełbaskę lub wziąć udział w niecodziennej sesji zdjęciowej w historycznych strojach.  Patrząc na ilość chętnych do pozowania w stylowych ubiorach, była to niewątpliwie duża atrakcja dla wszystkich uczestników konkursu. Bez względu na wiek prawie każdy chciał zostać uwieczniony na pamiątkowym zdjęciu.

D71_0852 D71_0866 D71_0930 IMG_0609 IMG_0745

O godzinie 16.00 poproszono o skończenie prac i oddanie ich organizatorowi. Nastała chwila, w której Jury musiało podjąć ciężką decyzję i przyznać nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Zgłoszone prace były niezwykle różnorodne, co dodatkowo utrudniło wybór laureatów. Po długich naradach wyłoniono zwycięzców:

Dzieci do lat 15

Nagroda specjalna - Bartłomiej Mrożek i Gracjan HatalaNagroda specjalna – Bartłomiej Mrożek i Gracjan Hatala


I dzieci - Nikola KowalskaI miejsce – Nikola Kowalska


II dzieci - Laura KaliciakII miejsce – Laura Kaliciak

SONY DSC

 

  III miejsce – Aleksandra Kutyła

oraz 3 wyróżnienia

SONY DSC

Wiktoria Zalewska

SONY DSC

Kacper Czubak

wyróżnienie- Aleksandra Paszkowska

 Aleksandra Paszkowska

 ZOBACZ WSZYSTKIE PRACE DZIECI


 

Pozostali

I miejsce - Marta Łyżwińska1

I miejsce - Marta Łyżwińska3 I miejsce - Marta Łyżwińska2

I miejsce – Marta Łyżwińska

 II miejsce - Anna Jeglorz II miejsce – Anna Jeglorz

III miejsce - Adam Lipman

III miejsce – Adam Lipman

oraz 2 wyróżnienia

Paula Graczyk, Damian Ciszek

Największym zaskoczeniem dla oceniających okazała się jedyna trójwymiarowa praca konkursowa – przepiękna makieta niemodlińskiego zamku. Jury postanowiło wyróżnić ją nagrodą specjalną. Nagrodzone dzieci otrzymały przybory do rysowania i malowania, z kolei dla starszych uczestników ufundowano tablet graficzny, komplet farb olejnych oraz komplet ołówków. Prace uczestników konkursu można obejrzeć na stronie internetowej zamku: www.niemodlinzamek.pl.

Wydarzenie tchnęło nowe życie w zamkowe mury. Pozytywnie zaskoczeni dużym zainteresowaniem i frekwencją, w przyszłości planujemy organizować cykliczne konkursy i plenery artystyczne, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej!