Top 5 Zamków i Pałaców- głosujcie na nas!


Wakacyjny czas to czas podróży, poszukiwań, odkrywania zakątków tych bliższych i dalszych. Razem z  Polską Organizacją Turystyczną promująca walory turystyczne Polski zapraszamy do zabawy, podróżowania i głosowania na TOP 5 Zamki i Pałace Polski.

„Top 5 Zamki i Pałace „– to akcja promocyjna zamków i pałacy stanowiących  ważną grupę atrakcji turystycznych rozmieszczonych w prawie wszystkich zakątkach Polski.

Tylko do 2 lipca 2017 trwa głosowanie na Zamki i Pałace na opolszczyźnie. Nasz Zamek znalazł się w wytypowanej regionalnej 5. Prosimy o Wasze głosy na nasze zamczysko.

https://www.polska.travel/pl/hity-zamki-i-palace

NASZA SONDA: zamki i pałace, 26.06-02.07. OPOLSKIE

 

TOP5_zamki i palace

Po etapach regionalnych, które potrwają do końca wakacji, odbędzie się ogólnopolskie głosowanie w terminie od 1-15 września.

Wykaz wszystkich 80 zamków i pałaców biorących udział w ogólnopolskiej sondzie wraz z harmonogramem głosowania w każdym z województw zaprezentowany jest na interaktywnej mapie :tutaj

Zamki i pałace na przestrzeni dziejów wpisały się w krajobraz Polski. Stanowią ważne dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Wiele z nich to skarby kultury i perły architektury, z bogatym wyposażeniem i zbiorami sztuki. Polskie zamki i pałace to cenne zabytki pełniące nie tylko funkcje muzealne i kulturalne, ale także hotelarskie, restauracyjne, konferencyjne, wypoczynkowo-zdrowotne (spa i wellness), rekreacyjne i rozrywkowe. Wraz z zachowanymi przypałacowymi parkami i ogrodami stanowią ważną grupę atrakcji turystycznych rozmieszczonych w prawie wszystkich zakątkach Polski.

Zamek Książęcy Niemodlin to ponad 700 letnia historia regionu, Polski. Każda cegła, każdy fragment muru niesie za sobą oddzielną opowieść ilustrowaną stylami architektury.

Mury, podziemne tunele, lochy oraz ukryte pomieszczenia być może nadal kryją skarby zachodniej Polski, należące do najpotężniejszych rodów tamtego okresu, chowane tu przed wojenną zawieruchą przez 700 lat historii Zamku.

Okoliczni mieszkańcy wciąż przekazują sobie historie o tajemniczych mieszkańcach Zamku. O niektórych chciałoby się zapomnieć inne śmieszą i wciąż wzruszają. Smutna legenda Białej Damy z Niemodlina, wesoła historia figlarnej Ciotki Elżbiety czy dramatyczne wydarzenia z udziałem Rozpustnych Mnichów do dziś wracają w opowieściach, a duchy często pojawiają się nad zamkową kaplicą.

Zamek od zawsze był inspiracją dla twórców kultury, artystów, malarzy, pisarzy i poetów. Zaintrygowany magią okolicy Jan Jakub Kolski zrealizował tu swój słynny film Jasminum.

Jako nowi gospodarze Zamku od 2 lat staramy się by oddać mu należne miejsce wśród Polskich Zamków. Pomimo trwających prac rewitalizacyjno- remontowych nasz podwoje są otwarte dla każdego!
Weź udział w naszej zabawie i  głosuj na nas! 🙂  Zapraszamy!

 

źródło: https://www.polska.travel/pl/hity-zamki-i-palace