Zamkowa Scena Muzyczna- Zespół NIVEL- MUZYKA ŚWIATA


Z cyklu „Zamkowa Scena Muzyczna” zapraszamy na  koncert „Muzyka Świata”

W dniu 4 sierpnia( niedziela)  2019r. o godz. 17:00, Zamek Niemodlin

 

MUZYKA ŚWIATA – TANGO – FOLK – JAZZ 

N I V E L – to czwórka przyjaciół, która postanowiła kiedyś (rok 2010), że założy zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie. Okres wspólnego tworzenia muzyki trwa już blisko 10 lat, i z powodzeniem owocuje coraz częstszymi koncertami. Ich muzyka cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgają do ludowej muzyk z Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a ostatnio także regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpią inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis.

Od pewnego czasu postanowili formować muzyczne gusta i pokazać alternatywę dla muzyki komercyjnej i radiowej, komponując nasze utwory, pisząc własne melodie, tworząc unikalne brzmienie.

W lipcu 2017 roku zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną
„Wielki Świat”. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych „nivelowych” aranżacjach. Płytę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia.

Skład:

Jacek Dzwonowski – skrzypce

Tomasz Grzyb – akordeon

Staszek Sroka – gitara

Mateusz Gremlowski – bas

 

Bilety:25zł/30zł, rezerwacje:tel.608090840, zamek@zamekniemodlin.pl

NIVEL-plakat