Zostań Wystawcą Etnofestiwalu


ZGŁOSZENIE WYSTAWCY

Informacje i rezerwacje: tel. +48 608090840, zamek@aia.pl

Zapraszamy serdecznie do udziału w Etnofestiwalu  15 sierpnia 2022r.

Zostań Wystawcą Etnofestiwalu!!!

Twoja twórczość opiera się na tradycji, kulturze, kulturze ludowej,  lokalnych zwyczajach?

Tworzysz z naturalnych materiałów? W oparciu o tradycyjne techniki?

Jesteś producentem produktów regionalnych, tradycyjnych, lokalnych?

Należysz do sieci Dziedzictwa Kulinarnego i oferujesz produkty z tym związane?

Należysz do Szlaków Tematycznych niematerialnego dziedzictwa i oferujesz wyroby z tym związane?

Reprezentujesz Rolniczą sprzedaż bezpośrednią?

Dołącz do nas podczas tego niesamowitego święta!

Szukamy Wystawców, którzy w swojej  twórczości/asortymencie oferują towary wpisujące się w ideę Etnofestiwalu wynikającą z Zamkowego Święta Ziół i tradycji opolskiego Dziedzictwa Niematerialnego m.in: pisanki, porcelana z wzorem opolski, kroszonka, darcie pierza, ziołolecznictwo, plecionkarstwo, ceramika, miody, sery, karp niemodliński, dziczyzna, chleby, soki naturalne, przetwory, plantacje ziół, traw ozdobnych, kwiatów, snycerka, obróbka drewna etc.

W dniu 15 sierpnia 2022r. odbędzie się na terenie Zamku Książęcego Niemodlin I Opolski Etnofestiwal.

b

Data wydarzenia nie została wybrana przypadkowo. Wyrasta z tradycji ziołolecznictwa i słynnych bukietów Matki Boskiej kultywowanych na tym terenie. W latach wcześniejszych organizowane było w podwojach zamkowych: „Zamkowe Święto Ziół” – na tej tradycji organizowany będzie  I Opolski Etnofestiwal.  Jednocześnie w tym roku Etnofestiwal  będzie promować jubileusz 60-lecia Narodowego Instytutu Dziedzictwa, sukces opolskich wpisów na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, a także tradycji dywanów kwietnych na listę reprezentatywną UNESCO. Tradycje niematerialnego dziedzictwa związane są także z kultem Matki Boskiej Zielnej i związanym odpustem  w parafialnym kościele Niemodlińskim, gdzie znajduje się przepiękny obraz Matki Boskiej  z pracowni Molitor( XIX) .

Wydarzenie odbędzie się na Zamku Książęcym w Niemodlinie- ważne miejsce z uwagi na swą atrakcyjność turystyczną, liczne wątki niematerialnego dziedzictwa, a także pielęgnowane tradycje kulinarne związane z hodowlą „Karpia Niemodlińskiego”( wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa). Zamek Niemodlin przyciąga licznymi  wydarzeniami kulturalnymi i artystycznymi promującymi dziedzictwo kulturowe Opolszczyzny.